مقالات

نظافت منزل و تاثیرات آن بر جسم و روح انسان

توسط آبان 3, 1396 یک دیدگاه ثبت شده

نظافت منزل یکی از مهمترین کارهای روزمره ای است که هر شخص باید آن را انجام دهد در این مقاله از سایت کلینکس cleanx.ir ، به بررسی نظافت منزل و تاثیرات آن بر جسم -و روح انسان می پردازیم .

 

نظافت منزل و تاثیرات آن بر جسم و روح انسان ، نظافت منزل ، نظافت محل کار ، خشکشویی

نظافت منزل و تاثیرات آن در زندگی

جسم هر انسان روزانه به مقداری کالری و مواد مفید برای گذران زندگی  نیاز مند است . همان طور که میدانید در شرایط عادی هر انسان میتواند  یک هفته بدون غذای جسم زنده بماند ، اما آیا تا به حال فکر کرده اید که بدون غذای روح تا چند روز یا حتی چند ساعت میتواند آسوده خاطر زندگی کند ؟

بله درست است ، نظافت منزل بخش عمده ای از غذای روح هر انسان محسوب میشود شرایطی رو در نظر بگیرید که یک هفته نتوانید استحمام کنید . تصور وضعیت روحی و کسلی به وجود آمده را در نظر بگیرید ، حال همین حالت را برای فضای منزل و محل کار خود متصور شوید درست است که آنها اشیا بی جان هستند اما انرژی منفی ناشی از آلودگی فضا به شما منتقل میشود  بدین خاطر است که گاهی از ورود به خانه یا محل کار خود بی میل هستید و دلیل آن را هم دقیقا نمیدانید.

 

همان طور که میدانید هنگام  وارد شدن به یک خانه تنها وسایل گران قیمت مثل فرش و مبل و… به چشم نمیاید ، بلکه مسائلی مثل نظافت نیز بسیار مورد اهمیت واقع می شود.

در صورتی که این خانه مجلل تمیز  و مرتب نباشد، مثلا لکه ای روی فرش باشد، ظرفا کثیف باشد و اتاق ها به هم ریخته باشد یا گرد و غبار روی وسایل دیده شود، به هیچ عنوان آن مکان قابل توصیه برای دیگران نخواهد بود و باعث مشکلات روحی برای اعضای آن محیط میشود و انگیزه و تمایلی  برای حضور طولانی مدت در آنجا نخواهند داشت.

  در مقابل می توان خانه ای  را تصور نمود که ملافه های آن تازه شسته و اتو کشی شده اند ، سرویس های بهداشتی تمیز و براق به نظر میرسند ، آشپزخانه آن منظم است و محیطی آرامش بخش دارد.

شما به عنوان یک فرد کدام را انتخاب میکنید ؟

قطعا محیط زندگی پاکیزه و آرامش بخش مناسب حال اکثریت افراد است.

 

پژوهشگران طبق یک تحقیق علمی در دانشگاه مالموی سوئد به این نتیجه رسیدند که در محیط نامرتب افراد دچار افسردگی و بی حوصلگی شدند و تمایلی نداشتند که بعد از اتمام ساعات کاری به محل زندگی خود بروند و حتی مشاجره های خانوادگی و بهانه گیری های بی دلیل در خانه 23% افزایش پیدا کرده بود ، به همین دلیل پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که روزانه 20 دقیقه نظافت منزل یا نظافت محل کار ساده سلامت روح و روان را تضمین میکند.

نظافت منزل در دو بعد روحی و جسمی بر انسان تاثیر گذار است و میتوان ادعا کرد  بعد روحی نظافت مهمتر از بعد جسمی آن است که معمولا به بعد روحی کمتر توجه میشود .

به طور کلی هر گونه آلودگی و بی نظمی بر روحیه انسان تاثیر مخرب منفی میگذارد و موجب تشویش و نگرانی  میشود از طرف دیگر نظافت منزل و بوی مطبوع در محیط زندگی احساس آرامش را در پی دارد بنابراین می توان گفت نظافت منزل و نظافت محل کار در کاهش اضطراب موثر است . علاوه بر نظافت منزل اقداماتی نظیر ظاهر آراسته منزل  و تغییر چیدمان منزل در سلامت روان به ویژه زنان تاثیر مثبتی دارد.

 

برای ثبت سفارش نظافت خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید:

سفارش نظافت محل کار

سفارش نظافت مشاعات

 

 

 

کلینکس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام:

https://t.me/cleanx_ir

اینستاگرام:

http://Instagram.com/cleanx.ir

توییتر:

آپارات:

http://Aparat.com/cleanx.ir

گوگل پلاس:

http://Plus.google.com/113312696005245938891

 

تماس با کلینکس

به گفتگو بپیوندید یک دیدگاه ثبت شده

نظر بدهید